Що таке батьківська відпустка в Польщі та хто має на неї право?

Стаття доступна російською

У великому переліку різних відпусток, які може взяти працівник у Польщі, особняком стоїть так звана батьківська відпустка. Під цією назвою в різні часи розумілися різні види відпочинку, що досі створює певну плутанину.

Але з 2023 поняття «urlop ojcowski» отримало більш точне законодавче визначення, а хто і як ним може скористатися, читайте у матеріалі «Польського консультанта».

Скрыть содержание

Що таке батьківська відпустка в Польщі?

Батьківська відпустка (пол. urlop ojcowski) – один із привілеїв, на який може розраховувати батько, застрахований у ZUS від тимчасової непрацездатності (від хвороби – тобто той, хто в інших умовах має право на оплачуваний лікарняний лист). Цей вид оплачуваного відпочинку повинен бути призначений для проведення часу з новонародженою або прийомною дитиною.

Батьківська відпустка встановлена art.1823 Kodeksu pracy (Трудового кодексу Польщі) і не пов’язана з іншими типами відпусток, передбачених для працівників.

На які контракти поширюється?

Почнемо традиційно з видів договорів, на які поширюється можливість отримати оплачувану батьківську відпустку. Спочатку однозначні моменти:

  1. За умовою о праце urlop ojcowski регламентований Трудовим кодексом, а страхування в ZUS від хвороби (тимчасової непрацездатності, за якою оплачується батьківська відпустка) є обов’язковим для таких контрактів.
  2. За умовою о дзело взяти відпустку неможливо, оскільки наразі особи, які працюють за цими договорами, не страхуються в ZUS, а без цього неможливо оформити добровільне страхування від тимчасової непрацездатності.

Тепер випадки більш заплутані. Індивідуальні підприємці, у тому числі які співпрацюють з іншими на підставі B2B-умов, страхують себе самі, а отже, можуть оформити і добровільне страхування від хвороби в ЗУС для JDG. Теоретично вони можуть оформити собі і оплачувану батьківську відпустку. На практиці складності виникають за наявності зобов’язань перед контрагентом, з яким вони і співпрацюють за B2B-контрактом. Якщо підприємці обмежені за часом у виконанні замовлення та/або передбачається етапність робіт, в тому числі на території, наданій замовником, то від цих обов’язків їх право на urlop ojcowski не звільняє.

Однак найскладнішим, мабуть, є випадок з умовами злеценя. Ці договори не підпорядковуються Кодексу праці та не передбачають обов’язкового страхування через хворобу. Водночас цей тип страхування може бути оформлений добровільно. Виходить, що на оплату за батьківську відпустку такий працівник має право, а на надання вільних від роботи днів – ні. Але без другого не буде й першого.

Консультант
Дмитро Костянтинович
Вихід в обох випадках один – домовленість із роботодавцем (замовником). Якщо він погодиться надати вихідні та всі необхідні документи для ZUS за умови злеценя (перелік документів див. далі), то оплачувана батьківська відпустка за умовою злеценя можлива. Якщо не погодиться – змусити не вийде.

Хто може взяти батьківську відпустку?

Взяти urlop ojcowski може тільки офіційно визнаний батько дитини. Ні матері, ні іншій особі не може бути передано право на цей вид відпочинку.

При цьому батько дитини не обов’язково повинен перебувати у шлюбі з матір’ю, щоб мати право на розглянуту відпустку. Важливо, щоб людина могла підтвердити батьківство документально (була вказана у свідоцтві про народження), і, що важливо, брала участь у вихованні.

Ті ж права поширюються як на біологічних батьків, а й усиновлювачів.

Чи українці мають право на батьківську відпустку?

З одного боку, усі права, які надаються трудовим законодавством Польщі, не залежать від громадянства працівника. Відповідно, іноземці мають ті самі можливості оформити урлоп, як і поляки.

Проте з іншого боку – для отримання виплат від ZUS необхідно надати, зокрема, свідоцтво про народження, видане польською владою. Отже, якщо дитина народилася і проживає поза Польщею і, як наслідок, не має польського свідоцтва, оформити відпустку не вдасться.

Тривалість батьківської відпустки

Батьківська відпустка надається на 14 календарних днів. Тут слово «календарних» («w wymiarze do 2 tygodni» у тексті art.1823 Трудового кодексу) має принципове значення. Якщо у ці 2 тижні входять вихідні чи святкові дні, відпустка продовжена не буде.

Відповідно до норм art.1823 Kodeksu pracy (далі – k.p.), відпустка для батька може бути взята як одним 14-денним періодом, так і двома частинами, кожна з яких не може бути коротшою за 7 днів.

Консультант
Дмитро Костянтинович
Кількість одночасно народжених дітей на термін відпустки впливає. Винятком є випадок, коли у батька двічі протягом календарного року з’являються діти, наприклад, у січні та грудні. Тоді він має право збільшити відпустку вдвічі.

Коли можна оформити urlop ojcowski?

Відпустку необов’язково брати одразу після народження (усиновлення) дитини. За правилами, цей урлоп може бути використаний працівником – батьком дитини протягом 12 місяців з дня:

  • народження дитини;
  • коли рішення про усиновлення дитини стає остаточним, але не пізніше ніж до моменту, коли усиновленій дитині виповниться 14 років.

Ще раз акцентуємо увагу, що права на відпустку не мають батьки, які не займаються вихованням дитини.

Як батьківська відпустка впливає на інші типи відпустки?

За наявності права на батьківську відпустку, вона надається незалежно від інших типів відпусток, у тому числі від відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами або відпустки по догляду за дитиною, взятої матір’ю дитини.

Консультант
Дмитро Костянтинович
Нагадаємо, що до деякого часу під «батьківською відпусткою» розумілася частина відпустки матері, яку батько дитини міг узяти замість неї. Тепер це два незалежні один від одного типи.

Urlop ojcowski також не впливає на спеціальну відпустку протягом 2 днів, передбачену у зв’язку з народженням дитини.

Чи можна компенсувати батьківську відпустку грошима?

Закон таких компенсацій не передбачає. Якщо батьківська відпустка не буде використана у визначений термін, вона просто згорає. Немає жодних законних підстав одержати гроші замість відпочинку.

Чи може працівник та роботодавець домовитися про таку компенсацію? Теоретично сторони можуть вирішити, що батько продовжить виконувати свої зобов’язання, а йому за це начислять певну премію. Проте право на відпустку від таких домовленостей не пропаде, що навряд чи влаштує працедавця. До того ж виплати за відпустку здійснює ZUS і згода роботодавця розлучитися зі своїми грошима практично малоймовірна.

Як оформити батьківську відпустку?

Відповідно до ust.2, art.1823 k.p., працівник, який бажає взяти батьківську відпустку, повинен подати 📄 відповідну заяву (письмову або в електронній формі, якщо останнє реалізовано на підприємстві).

Заява має бути направлена роботодавцю не пізніше ніж за 7 днів до початку відпустки. Роботодавець не може відмовити у наданні урлопу, якщо заява подана вчасно.

У заяві, крім іншого, слід зазначити:

  • період, протягом якого застрахована особа має намір взяти відпустку;
  • дані дитини (ім’я, прізвище та дата народження).

Крім того, до заяви мають бути додані:

  • коротка копія свідоцтва про народження дитини;
  • заява про неотримання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами на період відпустки з догляду за дитиною.

Як оформити виплати за батьківську відпустку?

Насамперед, розрахунок відпускних проводиться за тим самим принципом, що і при щорічній відпустці. Однак через те, що виплати здійснює ZUS, необхідно подати до цієї установи окрему заявку на оплату.

Щоб батько міг отримати гроші, він має надати у ZUS такі документи:

  1. Коротка копія свідоцтва про народження дитини або Рішення суду про усиновлення.
  2. Підтвердження надання батьківської відпустки (наприклад, у вигляді заяви на відпустку, підписану роботодавцем).
  3. Заява про те, що батько ще не отримував цього виду виплат (📄 бланк).
  4. 📄 Форма ZUS Z-3, оформлена роботодавцем.

Ще один вкрай суттєвий момент – хто подає документи в ZUS? У разі умови о праце платником внесків до ЗУС за працівника є роботодавець. Він і надає все необхідне (але працівник повинен подати йому перелічені документи, які раніше не надавалися).

Якщо платником є сам заявник (наприклад, при співпраці за договором B2B), то і всі операції проводить з ZUS він сам.

Підсумуємо. Батьківська відпустка в Польщі – безумовне право всіх працівників, які відповідають умовам її надання. Однак потрібно дотриматися не тільки всіх формальностей при подачі заяви, а й виконати все у встановлені терміни. Інакше urlop ojcowski може просто згоріти без можливості відновити чи компенсувати це право.

5/5 - (1 vote)

Остались вопросы? Задайте их:

  1. Под статьей в виде комментария.
  2. В нашем ТГ-чате.
  3. Через платную консультацию.
Каждый нерешенный вопрос – это незаконченное дело, которое висит над нами как облака. Откладывая его, мы теряем время, энергию и даже спокойствие. Не откладывайте решения на потом, а беритесь за них сейчас. Не бойтесь изменений, не бойтесь принимать сложные решения, потому что именно они могут привести к лучшему будущему.
Задать вопрос консультанту
Нажимая на кнопку, вы даете согласие на обработку своих персональных данных.

x

Спасибо, ваш отзыв отправлен