Чи можна офіційно працювати на двох роботах у Польщі?

Стаття доступна російською

Приїжджаючи до Польщі працювати, головною метою, зазвичай, є заробіток. Це логічно, це зрозуміло. Маючи одного роботодавця, нерідко постає питання, чи можна іноземцю влаштуватися за сумісництвом? Можна. Однак у такої роботи чимало нюансів, про які ми поговоримо в цій статті.

Скрыть содержание

Чи можна офіційно працювати на двох роботах у Польщі?

Відповідь очевидна – можна. Питання лише в тому, хто і як має правильно оформити документи, кому доступний подібний варіант, а хто може працювати без дозволів.

Насамперед виключимо всіх, хто може працевлаштуватися, не отримуючи додаткових документів, які дозволяють працювати. А також тих, хто не може працювати на двох роботах за будь-яких обставин.

Робота за сумісництвом без додаткових дозволів

Тут усе просто. Усі іноземці, які мають право на роботу без дозволів, можуть мати другого (і більше) роботодавця так само без будь-яких дозвільних документів. Винятки будуть розглянуті в наступному розділі, а поки що нагадаємо основні категорії іноземців, які можуть працевлаштовуватися без дозволів:

  • Власники карт сталого побиту або довгострокового резидента ЄС.
  • Власники часовего побиту з доступом ринку праці (коли доступ дається вільний, а не до конкретної посади в конкретного роботодавця).
  • Випускники польських вузів.
  • Перебувають у Польщі за деякими типами гуманітарних обставин (біженці, захист тощо).

Повний перелік можна переглянути в цьому матеріалі або в art.87 ust.1 Ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.

Хто не може працювати за сумісництвом?

Є лише два критерії, які забороняють роботу за сумісництвом. До них відносяться:

  • Вік до 16 років.
  • Окремі категорії професій.

На другому зупинимося докладніше. Це категорії, чия праця передбачає обов’язкову кількість годин відпочинку. Найпоширеніший приклад – водії. Люди цих професій повинні мати встановлене число годин відпочинку, і за сумісництвом може порушити цю норму.

Виключивши всіх, до кого тема оформлення дозволів на другу роботу не стосується, перейдемо до інших іноземців.

Основні правила роботи за сумісництвом

Якщо у іноземця є документ, який дозволяє працевлаштування в Польщі, то для другої роботи необхідно отримувати ще один додатковий документ.

У цьому полягає головне правило, але в цьому ж зосередилися й основні труднощі. Головне зрозуміти:

  • Кількість документів, які дозволяють роботу, законом не обмежена.
  • Не забороняють норми й одночасну наявність в однієї людини дозволів різних типів.

Розглянемо найпоширеніші ситуації.

Друга робота з робочою візою

Працюєте по зезволеню, на другу роботу можна оформити нове зезволення або освядчення. Оформленням займається роботодавець.

Існують труднощі з оформленням двох і більше освядчень, але це питання вимагає окремого розгляду – ми повернемося до нього нижче.

Дві роботи одночасно з картою побиту

За наявності єдиного дозволу на перебування і роботу ситуація ще простіше. Достатньо оформити документ будь-якого типу, що дозволяє друге працевлаштування, і можна законно працювати.

Це не буде зміною роботи і сповіщення воєводського ужонду праці про сумісництво не обов’язкове. Але якщо для якихось цілей необхідно декларувати дохід не нижче за певний рівень, можна використовувати відомості з усіх своїх робіт.

Робота та свій бізнес

Дуже цікавий, популярний та цілком законний варіант. Працюючи на основній роботі, іноземець має право займатися підприємницькою діяльністю, чітко оформивши всю необхідну документацію.

У цьому контексті є можливість зекономити на платежах та відрахуваннях, оскільки певна частина їх буде покрита основним роботодавцем.

В одного й того ж роботодавця

Можливий такий варіант. Іноземець має право виконувати різні обов’язки в одного й того ж роботодавця. Однак тут є низка підводних каменів.

Обов’язки, які виконуються в одного роботодавця, повинні бути очевидно різними. Інакше контролюючі органи можуть визнати ситуацію спробою не платити понаднормові, нічні і т.п. Це може призвести до великого штрафу для роботодавця.

Чи може роботодавець заборонити працювати в іншій компанії?

На початку 2023 року (поправки набули чинності з кінця лютого) прийнято зміни до трудового та суміжного законодавства, які прямо забороняють роботодавцю обмежувати співробітника у працевлаштуванні за сумісництвом в іншу компанію.

Відповідно до прийнятих норм, працівник має право одночасно перебувати в трудових чи цивільно-правових відносинах з іншим роботодавцем (замовником). Роботодавець може заборонити роботу за сумісництвом в іншій компанії, якщо це випливає з угоди про неконкуренцію або спеціальне положення.

Як працювати на двох роботах у Польщі?

Отже, якщо друга робота не заборонена, якщо працевлаштування потребує оформлення дозволів, то має бути виконано дві умови:

  1. Кожна робота дозволяється своїм документом.
  2. На кожну підписується договір із роботодавцем.
Тип договору не має значення – можна підписувати будь-який законний. Однак якщо на основній роботі в інтересах іноземця мати умову о праце, то для сумісництва іноді вигідніше підписати умову злеценя. Це може скоротити витрати на відрахування до фондів.

Чи потрібно повідомляти роботодавця про іншу роботу?

Закон таких вимог не встановлює. При цьому дотримання трудової дисципліни у всіх роботодавців покладається на працівника, як і необхідні години відпочинку, вихідні тощо. Роботодавці не повинні узгоджувати між собою ці параметри. Вони можуть не знати про існування одне одного.

Проблема двох освядчень

На цю проблематику слід звернути особливу увагу. Насамперед через невизначеність у цій сфері, а значить і високу можливість виникнення помилок.

Суть у тому, що існують деякі протиріччя:

  • Мати два і більше освядчень не заборонено.
  • Існує технічна установка (працює зараз криво і далеко не завжди), що при оформленні нового освядчення старе може бути автоматично анульовано.

Неприємний приклад. Працюючи у роботодавця 1, іноземець вирішив трохи заробити у роботодавця 2, для чого підписав Umowa zlecenie на кілька годин на тиждень. Однак при оформленні освядчення новий роботодавець не проконтролював збереження попереднього, і його було анульовано.

В результаті перевірки з’ясувалося, що легальною роботою у іноземця є лише кілька годин у роботодавця 2. Основна робота визнана незаконною.

Труднощі ще й у тому, що працівникові складно проконтролювати цей процес, адже всіма оформленнями займаються роботодавці.

Консультант
Юлія Володимирівна
Для роботи за сумісництвом краще застосовувати два різні типи дозволів, наприклад, зезволення та освядчення або карта побиту та освядчення.

Права працівника

Усі, покладені згідно із законом права – відпустка, лікарняний, вихідні та інше – працівник повинен мати на кожній зі своїх робіт повною мірою.

Знову ж таки, це не означає, що роботодавці якось узгоджуватимуть між собою графіки іноземця, але отримати своє на кожному з місць роботи він може.

Недобросовісна конкуренція

Вже зазначалося, що є ще одна заборона. Працівник не може влаштовуватися на другу роботу, якщо її виконання створить загрозу завдання шкоди основному роботодавцю. Тобто до конкурента за наявності промислових таємниць технологічного плану. Довести це не так просто, але знати про такий аспект необхідно.

Чи можна підробляти без дозволу на роботу?

Якщо документ потрібний, він має бути оформлений. Навіть за десяти легальних робіт достатньо однієї незаконної, щоб іноземця було визнано порушником. З подальшою депортацією, штрафами та забороною на в’їзд до країн Шенгенської зони.

Підсумуємо:

  1. Працювати за сумісництвом у Польщі можна, якщо на таку діяльність не встановлено окремої заборони.
  2. Кожна робота вимагає свого дозволу та свого договору.
  3. Працювати можна в рамках одного підприємства чи на різних.
  4. Знати про існування один одного роботодавці не повинні.

Необхідно обов’язково звертати увагу на деталі під час оформлення. Не перетворюйте відносно просту ситуацію на проблеми, які можуть мати серйозні наслідки. Ще трохи уваги, і робота на підробітку стане чудовим доповненням до вже існуючого заробітку.

Остались вопросы? Задайте их:

  1. Под статьей в виде комментария.
  2. В нашем ТГ-чате.
  3. Через платную консультацию.
Каждый нерешенный вопрос – это незаконченное дело, которое висит над нами как облака. Откладывая его, мы теряем время, энергию и даже спокойствие. Не откладывайте решения на потом, а беритесь за них сейчас. Не бойтесь изменений, не бойтесь принимать сложные решения, потому что именно они могут привести к лучшему будущему.
Задать вопрос консультанту
Нажимая на кнопку, вы даете согласие на обработку своих персональных данных.

  1. Тарас

    Доброго дня. Чи можете порадити. Я працюю далекобійником, мав візу і подався на карту побиту. Так як завідсутності карти побиту в роботодавця я не можу працювати то задля того, щоб утримувати свою сім’ю влаштувався на іншу роботу прибиральником (допоки не отримаю карту) І в роботодавця 1 і роботодавця 2 працюю на умові о праці. Питання наступне (перерив увесь Інтернет) Чи потрібно подавати війдомості (Додаток №1) від роботодавця 2 в ужонд, якщо не звільнився від працедавця 1, тобто по суті в мене просто додалася ще одна робота, а всюди говориться, що потрібно повідомляти саме ПРО ЗМІНУ роботодавця. Адже я маю намір в подальшому(після отримання карти) працювати у працедавця 1. Дякую за відповідь

    • Ярослав Стецюн

      Якщо у Вас є громадянство України, нічого робити не потрібно. Кожен із роботодавців зобов’язаний сповіщати уженд праці про працевлаштування та звільнення українців. Цього достатньо.

x

Спасибо, ваш отзыв отправлен